Her erkeğin bilmesi gereken 7 şey

At, avrat, silah devri geçti. Erkekler iddialı olmak için artık çok daha donanımlı olmalı. Bu yazımızda her erkeğin bilmesi gereken 7 şey i irdeliyoruz.

Araba kullanmayı ve bakımını öğrenin

Araba kullanmayı ve şehrinizdeki yolları iyi öğrenin. Aracın lastiğini, yağını, suyunu değiştirmeyi ve düzgün park etmeyi öğrenin (her an bu konularda yardıma ihtiyacı olan bir kadınla karşılaşabilir ve günün kahramanı olabilirsiniz)

Mangal yapmayı, et pişirmeyi öğrenin

Mangal yapmak erkek işidir. Mangalı yakın kömürlerin tavına gelmesini bekleyin ve hazırladığınız etleri cızz diye üzerine koyun. Mangal yapmayı iyi bilen erkek her zaman aranan kişidir.

Evdeki tamirat işerinden anlayın

Evdeki ufak tefek tamirat işleri erkek işidir. Ampul değiştirmeyi, musluk başlığını değiştirmeyi, lavabo açmayı, televizyon ayarlarını, demonte gelen ahşap malzemeyi kurmayı vs.. tornavida, çivi, tamirat gerektiren şeyleri öğrenin, ustalığınızı konuşturun.

Yeme – içme kültürünüzü geliştirin

İçecekler konusunda bilginiz olsun. Kokteyl yapmayı, içki çeşitlerini, hangi içkinin hangi yemekle gittiğini, kahve çeşitlerini bilin. Yemek konusunda bilginiz olsun; en azından güzel makarna sosları hazırlamayı ve lezzetli omlet yapmayı öğrenin. Bunun yanında lezzetli et pişirme ve et terbiye teknikleri de sizden sorulsun.

Giyim, kuşam , moda konularında bilgili olun

Renk uyumlarını bilin. Kravat bağlamayı, doğru takım elbise ve gömlek seçimini öğrenin. Vücut tipinize göre giyinin(Atletik değilseniz dar giyinmeyin, yakışmıyor), kısa kollu gömlek yerine kolları kıvrılmış uzun kollu gömlek giyin vs… Ayakkabılarınızı sürekli temiz tutun (bir kadının en dikkat ettiği şeylerden biridir). Şık bir saat, güneş gözlüğü ve çantanız da oldu mu tamamdır.

Kültürel birikiminizi arttırın

Kültürel birikim sohbetlerinize lezzet katar bu anlamda kendinizi geliştirin. Kitap okuyun, en azından klasikleri okuyun. Güncel çok satan kitaplar hakkında bilginiz olsun. Film kültürünüz olsun; tüm zamanların en iyi filmleri listesine göz atın izlemediklerinizi izleyin, güncel çok izlenen filmleri de takip edin . Tiyatro, müzik konularında gitmeseniz bile bilginiz olsun.

Teknoloji konusunda bilginizi arttırın

Çağımız teknoloji çağı, teknoloji konusunda bilgili olanlar her zaman bir adım öndedir. Sosyal medyayı olabildiğine kullanın(Facebook, Twitter, İnstagram vs popüler uygulamalarda hesaplarınız olsun). Teknik işler erkek işleridir bu teknoloji alanında da böyle. Bundan dolayı; bilgisayar kurmayı, akıllı telefon ayarlarını , televizyon kanal ayarlarını yapabilmeyi öğrenin.


Ayrıca bakınız:

Erkek giyiminde renk uyumu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir