Erkeklerin sosyal medyada sık yaptığı hatalar

Sosyal medyada hoşumuza giden bir kadınla tanışmaya çalışırken pek çok taktik deneriz . Bunlardan bazıları çok klişe olurken bazıları da komik olabilmektedir. Bu yazımızda erkeklerin sosyal medyada bir kadınla arkadaş olmaya çalışırken yaptıkları acemilikleri ve hataları mesajlar, fotoğraflar ve paylaşımlar başlıkları altında inceliyoruz. Erkeklerin sosyal medyada sık yaptığı hatalar.

Mesajlar

Klişe mesajlar yazmayın

Bir kadınla tanışmak için yazıyorsanız selam, naber, çok güzelsin, çok tatlısın, ooo bu ne güzellik, tanışalım mı gibi klişe mesajlardan uzak durmalısınız. Çünkü kadınlara bunları yazan o kadar çok erkek oluyor ki fark edilme ihtimaliniz bile kalmaz. Bunun yerine ortak bir şeyleriniz fazla bunlardan laf açarak başlayabilirsiniz; ortak bir tanıdık olabilir, gittiği yerlerden sizinde bildiğiniz yerler olabilir yada okuduğu bir kitap ilgilendiği herhangi bir konu olabilir.

Fazla samimi mesajlar yazmayın

Sevgiliye yazılacak canım, tatlım, bir tanem gibi samimiyet içeren mesajları yeni tanıştığınız birine yazmayın. Hem samimiyetiniz sorgulanır hem de herkese böyle mesajlar yazdığınız anlamına gelebilir.

Mesajlarınızı özenli yazın

Özellikle tanışma aşamasında mesajınızı yazarken kelimelerin doğru düzgün yazdığınızdan ve noktalama işareti kullandığınızdan emin olun. Özensiz yazarsanız bu hem karşınızdaki kişiyi önemsemediğiniz hem de aynı anda başkalarıyla da yazıştığınız ve aceleci olduğunuz anlamına gelebilir.

Fotoğraflar

Güncel olmayan fotoğraflar paylaşmayın

Şu an olduğunuzdan çok daha genç, yada fit olduğunuz zamanki fotoğrafları paylaşmayın.

Üstü çıplak fotoğraf paylaşmayın

Ne kadar kaslı ve düzgün bir vücudun olsada bunu sosyal medyada paylaşman karşıdaki kadın için çok antipatik olur çünkü bu paylaşımı sadece ona değil herkese yapmış oluyorsun ve ilk verdiğin intiba yalnız ve cinsellik peşinde olan erkek oluyor yani abazan damgası yiyebilirsin. Çıplak fotoğraf yerine vücudu saran slim fit bir tişörtle olan fotoğrafınız çok daha fazla puan kazandırır.

Fotoğraf beğenirken yapılan hatalar

Arkadaşlık isteğinizi kabul eden kadına beğeninizi göstermek için tüm resimlerini beğenme yoluna gitmeyin. Son resimlerinden en çok beğeni alan ve kendisinin ön plana çıktığı bir iki tanesini beğenmeniz yeterli. Özellikle eski resimlerini beğenmeyin çünkü şu an o halinden çok farklı daha kilolu daha zayıf ya da farklı tarzda olabilir. Birde kendi fotoğraflarınızı beğenmeyin bu gerçekten çok itici.

En iyi fotoğraflarınızı paylaşın

Hepimiz fotoğraf paylaşmayı seviyoruz hatta bazılarımız her anını çekip paylaşıyor. Ancak yüzlerce fotoğraf paylaşınca arada gerçekten iyi olan fotoğraflarınızın fark edilme olasılığı azalır. Fotoğraflarınız içinden en iyileri seçip onları paylaşmaya çalışın bunu yaparken bayan arkadaşlarınıza mutlaka sorun ve onların önerilerini dikkate alın. Çünkü kadınların bakış açıları birbirlerine çok benzer.

Ayrıca kadınların en fazla ilgisini çeken erkek profil resimleri yazımız için bakınız:

Kadınların dikkatini en fazla çeken erkek profil resimleri

Paylaşımlar

Eski sevgiliyle alakalı paylaşım yapmayın

Ne olumlu nede olumsuz olarak eski sevgilinizle alakalı paylaşımınız olmasın. Olumlu yorum unutamadığınız olumsuz yorumda kindar olduğunuz anlamına gelebilir.

Çok fazla aşk temalı paylaşımlar yapmayın

Aşk temalı paylaşımları, küçük şiirleri romantik şeyleri ara sıra paylaşmak güzel olabilir ancak fazla paylaşınca da samimi olmaktan uzaklaşır.

Şiddet içerikli paylaşımlar yapmayın

Şiddet içerikli paylaşımlar yapmayın. Hiçbir kadın şiddeti seven bir erkek istemez. Şiddet ve nefret söylemi içeren paylaşımlarda bulunmayın.

3 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir