Erkekler için hobiler

Hobiler boş vakitlerimizi eğlenerek değerlendirmenin yanında; gevşemeye, düşünce dünyasını genişletmeye ve yeni beceriler kazanmaya yardımcı olurlar. Bir erkeğin karakterini güçlendirmesi ve onu daha çekici göstermesi bir yana ilerde çocuklara ve torunlara da öğretilebilecek beceriler kazanmaya yardımcı olurlar. Erkekler için hobiler :

Balıkçılık

Klasik erkek hobilerinden biri olan balıkçılık tek olarak ya da birkaç kişi birlikte yapılabilecek keyifli bir etkinliktir. Biraz sabır ve bir olta yeterli. Hem eğlenir hem de akşam yemeğinde güzel bir balık ziyafeti çekersiniz tabi şansınız yaver giderse. Erkekler için hobiler

Atıcılık

Atıcılık el ve beyin koordinasyonunu arttırarak konsantrasyonu arttırmaya yardımcı olur. Atıcılığın okçuluk, poligon atıcılığı,  bıçak atıcılığı gibi çeşitleri var. Daha basit başlamak için bir dart bile yeterli olabilir. Erkekler için hobiler

Dağcılık, tırmanma, doğa yürüyüşü

Dağcılık, tırmanma ve doğa yürüyüşü gibi sporlar doğa harikası yerleri gezme, zirvelere tırmanma, el değmemiş yerleri görme fırsatları sunması ve son derece masrafsız bir hobi olması nedeniyle tercih edilmektedir. Erkekler için hobiler

Droneler

En yeni hobilerden biri  droneler. Drone kullanarak harika manzara resimleri videoları çekilebilir. Hatta işi daha ileriye götürüp drone ile balık avlayanlar, evlilik teklifi yapanlar, mangal yelleyenler bile mevcut 🙂

Kamp yapma

Özellikle yazlık hobilerden biri olan kampçılık, yeni yerler görme, şehir hayatından kaçma ve doğayla iç içe yaşamak için bire birdir. Bir çadır, basit kamp malzemeleri ve yol haritası yeterli olacaktır.

Fitness

Hem fit bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak hem de güçlü ve özgüvenli olmanıza yardımcı olacak erkeklerin en çok tercih ettiği hobilerden biridir.

Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık artık herkesin kolayca yapabileceği bir hobi gibi görünse de gerçekten ilgi çekici ve kaliteli fotoğraflar çekmek için fotoğrafçılıkla ciddi anlamda ilgilenmek ve doğru ışık, doğru açı kombinasyonlarını, perspektifi vs.. pek çok şeyi iyi öğrenmek gerekir. Sosyal medya ve özellikle Instagram da gerçekten iyi fotoğraf çekenlerin nasıl başarılı olduğunu görebiliriz.

 

Astronomi

Gökyüzünü izlemek her zaman heyecan verici olmuştur. Yıldız takımları, kuyruklu yıldızlar, Ay’ın değişimleri vs.. izlemesi heyecan verici olaylar. Basit bir teleskop başlangıç için yeterli.

Ahşap işleri

Birkaç basit alet ile basit mobilyaları yaparak başlayabilir ve el yatkınlığı kazandıkça harika işler çıkartabilirsiniz. Hem kendinizi geliştirir hem de yaptığınız işlerle hayranlık uyandırabilirsiniz.

 

Bisiklet

Bisiklet hem spor yapma hem de gezip dolaşma imkanı vermesiyle özellikle bahar aylarında çok tercih edilen bir hobidir.

Dans

Dansın pek çok çeşidi var ve iyi dans etmeyi bilen erkek sayısı da çok az. Klasik danslar, Tango, Salsa vs.. ya da club dansları. Dans etmeyi iyi bilmek hem fiziksel olarak formda kalmayı gerektirir hem de kadınlar tarafından her zaman tercih edilme sebebidir.


Ayrıca bakınız

Her Erkeğin Mutlaka İzlemesi Gereken 11 Film

http://erkekisi.com/her-erkegin-mutlaka-izlemesi-gereken-11-film/

 

En İyi Klasik Motosikletler

http://erkekisi.com/en-iyi-klasik-motosikletler/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir